Ještě několik mých poznámek:)
- Běžně mám v GTM desítky různých tagů, pravidel a maker. Přijde mi proto zbytečné kvůli takto jednoduché věci jich tam dalších pět šest přidávat. Pokud makra pro UTM parametry používáte častěji, tak to asi tak nepociťujete.
- Pokud je potřeba nastavit toto měření Skliku zároveň pro několik (desítek) webů, tak s využitím postupu ze článku, bych to dělal nehorázně dlouho, protože bych to musel vše ručně vyklikávat a vypisovat. Dle mého postupu u každého webu upravím jen dvě položky – otázka pár minut. Pokud GTM někdy oficiálně zavede sdílení položek a kopírování kontejnerů, tak se to může změnit.
- Při takovém množství položek se může stát, že se někde objeví chyba/překlep a najít ji bude pracné. Já se podívám jen na jedno, resp. dvě místa.
- Na uvedeném JS není nic komplikovaného. Tři běžné regexy, jedna podmínka a spojení řetězců. Moc jednodušší už to být nemůže. Navíc to, jestli je JS komplikovaný nebo ne, vůbec nehraje roli, protože se jednou vytvoří a pak už se jen kopíruje. Zdokumentovat tento JS taky není nic složitého a kdokoliv se znalostí JS pozná, o co jde.
5.Přepis document.location je naprosto legitimní. Krásně to zapadá do toho rozhodovacího flow, na které odkazujete na začátku článku. Změnou document.location navíc nedochází ke ztrátě žádných informací – jen se tam jedna informace přidá navíc.
6. To nahrazování „+“ mezerou nezajistí správné zobrazení všech klíčových slov. Ideálně byste měli kódovat/dekódovat celý řetězec. Protože když někdo bude například vyhledávat „Procter & Gamble“, tak vám jako výsledné klíčové slovo vypadne „Procter %26 Gamble“. Já když to budu provádět pomocí přepisu document.location, tak mi starosti s kódováním/dekódováním znaků v URL odpadají.
Můžete na to mít samozřejmě jiný názor, to je v pořádku. Minimálně ale body 2 a 6 stojí za zamyšlení.
Přeji pěkný den.